Скачать шаблон Joomla с JooMix.org

Безпека дитини-понад усе!

Часто те, що нам здається очевидним, не є таким для наших діток. Дітям потрібно час від часу пояснювати, що в світі є багато небезпек, і з самого малечку вчити їх правильно поводитися з предметами, які несуть загрозу для людського життя та здоров’я. Але як же зробити ці розмови ефективними, проте не надмірними? І як прищепити дитині намагання бути обережним так, щоб при цьому не породити в ньому всепоглинаючого страху?

1. Доносьте інформацію поступово.

Розповідаючи дитині про небезпечний предмет або явище, враховуйте її вік, рівень знань, настрій та готовність слухати. Не перевантажуйте її інформацією, намагайтеся говорити те, що доречне в конкретній ситуації. З часом, коли дитина підростатиме, поступово доповнюйте її знання, щоб вона не просто боялася невідомих їй речей та явищ, а розуміла їхню природу-настільки, наскільки це можливо.

2. Уникайте надмірного залякування.

Прислухайтеся до своїх дітей, відповідайте на дитячі запитання, навчайте малюка знати про небезпеки та остерігатися їх, але не боятися всього надміру.

3. Пам’ятайте про особливості дитячого мислення.

Маленька дитина сприймає все зовсім інакше, ніж дорослі. Вона ще не має власного життєвого досвіду. Певною мірою вона навіть допускає можливість контакту з забороненим предметом- щоб перевірити, як же воно буде насправді! Тому, повідомивши дитині, що чогось чіпати не можна, не розраховуйте на те, що вона поводитиметься саме так, як ви сказали. Поки вона маленька, ви віповідаєте за її дії, тож повсякчас мусите самостійно контролювати її безпеку.

4. Не звинувачуйте дитину, якщо трапилось щось неприємне.

Скажіть інакше: «Мені прикро, що тобі стало боляче. Наступного разу не роби так/не чіпай цей предмет». Ставтеся до дитини з розумінням, адже вона всього-на-всього шукає способів накопичення життєвого досвіду.

5. Створіть безпечні умови.

Ви мусите повсякчас дбати про створення безпечних умов у місці проживання та ігор вашого малюка.

• Зберігайте в недоступних для дітей місцях небезпечні предмети(сірники, запальнички, легкозаймисті речовини, засоби для прибирання, скляні, гострі та ріжучі предмети, ліки, інструменти тощо).

• Після пізнавальних та творчих ігор з використанням небезпечних для дитини предметів (наприклад, ножиців, свічечок із сірниками тощо)  не забувайте покласти ці речі на місця.

• Навчайте дитину не торкатися до гарячих предметів (праски, чайника), слідкуйте за тим, щоб вони стояли подалі від дитини.

• Закривайте електророзетки спеціальними заглушками, пояснюйте дитині, що їх чіпати не можна.

• Слідкуйте за тим, щоб дитина не вмикала газову плиту, час від часу перевіряйте її стан.

• Не залишайте вікна відчиненими. Не дозволяйте дитині самостійно відкривати вікно та визирати на вулицю.

• І головне – не залишайте дитину дошкільного віку саму вдома. Навіть коли вона дуже самостійна та обізнана, перевіряйте, де та чим вона займається, щоб уберегти її від біди.

Центр реабілітації дітей-інвалідів м.Прилуки

Наші контакти

Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів

  • Адреса: вул.Низова, 60, Прилуки
  • Тел. (04637) 3-85-00; 3-85-52
  • Email: prcentr@ukr.net
  • Моб. : (066) 024 54 66

Центр на карті

Скачать шаблон Joomla с JooMix.org
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…