Скачать шаблон Joomla с JooMix.org

Дитячий плач

Звичка дітей нити і говорити плаксивим тоном не з'являється на рівному місці, а є результатом виховання. Як це змінити?

Дитячий плач - це вроджений рефлекс на подразники. Малюки плачуть, через біль, голод, страх тощо. Діти дошкільного віку іноді маніпулюють слізьми. Плачуть, щоб отримати бажане або показати своє незадоволення.

Дитячий плачМожна припустити чотири причини плаксивості дитини, а саме:

1. Малюк знайшов для себе спосіб домогтися свого. Про ниття як маніпуляції ми вже сказали вище.
2. Дитина хоче бути (залишатися) маленькою. Є припущення, що така поведінка є продовженням дитячого плачу, який говорить про те, що дитині щось треба. Оскільки розмовляти немовлята ще не можуть, плач – це спосіб привернення уваги для задоволення потреби.
3. Він привертає увагу. Для дитини показником уваги батьків є прояв їхніх емоцій. Таким чином, «дістаючи» вас «ниттям», вона отримає хоч якусь реакцію, нехай навіть вона буде негативною, наприклад, роздратування: «Припини скиглити! Що ти як маленький!».

Чи не помічали ви, що, коли ви зайняті чимось особистим для себе (наприклад, розмовляєте телефоном), ваші діти відразу ж починають просити солодощів або підходять з різними незначними проханнями? Якщо ви при цьому не реагуєте, то починається ниття, так би мовити, імітація образи. Найчастіше мами, щоб діти швидше відчепилися, задовольняють їхні бажання. Тут маємо приклад випробування дитиною меж батьківської заборони, і, запевняю, вона прекрасно знає всі ваші слабкості. Якщо ви ігноруєте таку поведінку або потураєте їй, це призводить до рецидиву. А мета дитини в цьому разі – отримати від вас бажане. Плачем вони хочуть щось випросити у батьків або протестують проти небажаних речей.

Поки істерика не розпочалася:

• Поєднуйте жорсткі правила з гнучкістю

Важливо, щоб у вас були закріплені чіткі правила. Їх не можна порушувати ні за яких обставин: не лізти в розетку, не брати в руки ніж, не переходити дорогу самостійно і т.д. У всіх інших випадках важливо бути гнучкими і дозволяти дитині самостійність. Наприклад, коли вона самостійно хоче зав'язати шнурки або вибрати, який одяг буде одягати сьогодні. Бажано, щоб на одне "ні" було хоча б п'ять "так".

• Давайте дитині вибір

Це важливо для формування у неї самостійності в прийнятті рішень і цінності власної думки і своїх бажань. Буде добре, якщо ви будете пропонувати дитині "вибір без вибору". Наприклад: "Ти одягнеш синю кофтинку чи сіру?" або "Ти підеш купатися ніжками чи тебе понести?"

• Перемикайте увагу

Іноді навіть якщо дитина має вибір, вона все одно протестує і наполягає на своєму. І найчастіше мама помічає той момент, коли ось-ось почнеться істерика. Наприклад, дитина починає затримувати дихання, підтискає губи і т.д. На цьому етапі ще можна запобігти істериці, якщо перемкнути  увагу дитини. Наприклад, перенести в інше місце, звернути увагу на собачку або пташку в вікні, дати іграшку.

Часто батьки криками і гнівом реагують на дитячу істерику. Це не завжди дієвий спосіб заспокоїти малюка. Тому краще спокійно поговорити з дитиною.

Дитячий плачОсь певні фрази, які варто говорити малюку у такі моменти:

• "Це було дуже неприємно / сумно / прикро, я розумію!"

Дитині важливо зрозуміти, що батькам цікаво, що її хвилює і бентежить.

• "Я розумію, що ти засмучений / злий / боїшся /"

Називаючи емоцію ви допомагаєте дитині її усвідомити. Тому вона не просто кричить чи плаче, а висловлює певний душевний стан.

• "Я поруч, я з тобою", "Я люблю тебе"

Дитина повинна зрозуміти, що її плач не відштовхує батьків. Її чують. У такі моменти дітей варто пригортати і обіймати. Дитині важливо чути, що вона потрібна і її люблять.

• "Я бачу, тобі складно. Я допоможу"

Таким чином ми даємо дитині зрозуміти, що її крик про допомогу почули. Коли дитину підтримують, їй стає легше.

• "Давай перепочинемо? Подумаємо, що робити"

Варто побути з малюком на самоті і дати йому заспокоїтися. Дітей можуть стати збудженими через гамір, натовп, яскраві враження. Краще відійти у тихе місце і заспокоїтися. Поговорити без крику і підвищеного тону в голосі.

Центр реабілітації дітей-інвалідів м.Прилуки

Наші контакти

Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Світанок»

  • Адреса: вул.Низова, 60, Прилуки
  • Тел. (04637) 3-85-00; 3-85-52
  • Email: prcentr@ukr.net
  • Моб. : (066) 024 54 66

Центр на карті

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…