Скачать шаблон Joomla с JooMix.org

Пам'ятка «10 загальних правил етикету спілкування з людьми із особливими потребами»

1. Коли ви розмовляєте з людиною з інвалідністю, звертайтеся безпосередньо до неї, а не до того, хто її супроводжує, або сурдоперекладача, які присутні під час розмови.

2. Коли вас знайомлять з людиною з інвалідністю, цілком природно  потиснути їй руку - навіть ті, кому важко рухати рукою, або хто користується протезом, цілком можуть потиснути руку (праву або ліву), що цілком припустимо.

3. Коли ви зустрічаєтеся з людиною, яка погано або зовсім не бачить, обов'язково називайте себе і тих людей, які прийшли з вами. Якщо у вас спільна бесіда в групі, не забувайте пояснити, до кого зараз ви звертаєтеся і назвати себе. Обов'язково попереджайте вголос, коли ви відходите вбік (навіть, якщо відходите ненадовго).

4. Якщо ви пропонуєте допомогу, чекайте, поки і її приймуть, а потім запитуйте, що і як робити. Якщо ви не зрозуміли, не соромтеся - перепитайте.

5. Звертайтеся до дітей з інвалідністю на ім я, а до підлітків і старших - як до дорослих.

6. Спиратися або повиснути на чийомусь інва¬лідному візку - це те ж саме, що спиратися або по¬виснути на його власника. Інвалідний візок - це частина недоторканного простору людини, яка його використовує.

7. Розмовляючи з людиною, що зазнає труднощів у спілкуванні, слухайте її уважно. Будьте терплячі, чекайте поки вона сама закінчить фразу. Не по¬правляйте і не договорюйте за неї. Не соромтеся пе¬репитувати, якщо ви не зрозуміли співрозмовника.

8. Коли ви говорите з людиною, яка користує¬ться інвалідним візком або милицями, розташуй¬теся так щоб ваші та її очі були на одному рівні. Вам буде легше розмовляти, а вашому співроз¬мовнику не знадобиться закидати голову.

9. Щоб привернути увагу людини, яка погано чує, помахайте їй рукою або поплескайте по плечі. Дивіться їй прямо в очі та говоріть чітко, хоча май¬те на увазі, що не всі люди, які погано чують, мо¬жуть читати по губах. Розмовляючи з тими, хто може читати по губах, розташуйтеся так, щоб на вас падало світло, і вас було добре видно, поста¬райтеся, щоб вам нічого не заважало і ніщо не за¬туляло вас.    

10. Не знічуйтеся, якщо випадково сказали: «Побачимося» або: «Ви чули про це..?» тому, хто насправді не може бачити або чути. Передаючи що-небудь у руки незрячому, у жодному разі не говоріть «Помацай це» - говоріть звичайні слова «Подивися на це».

Центр реабілітації дітей-інвалідів м.Прилуки

Наші контакти

Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Світанок»

  • Адреса: вул.Низова, 60, Прилуки
  • Тел. (04637) 3-85-00; 3-85-52
  • Email: prcentr@ukr.net
  • Моб. : (066) 024 54 66

Центр на карті

Скачать шаблон Joomla с JooMix.org
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…