Скачать шаблон Joomla с JooMix.org

Стрес у дітей

Стрес у дітей - якими ознаками проявляється і як допомогти дитині з ним впоратися? Ліки від стресового стану для дітей

Стрес, або нервове напруження є фізіологічною реакцією організму і може виникати не тільки у дорослих, але й у дітей. Народження і знайомство з новим світом, перші кроки, вступ до школи, статеве дозрівання - це лише деякі з безлічі ознак, здатними викликати стрес у дітей. Уберегти дитину від нервового напруження неможливо, тим більше, що кожна дитина реагує на ту, чи іншу ситуацію по-різному. Однак батьки можуть навчити свого малюка справлятися зі стресовою ситуацією, адекватно знімати нервову напругу.
 
Як проявляється стрес у дітей

Стрес у дітей проявляється по-різному - це залежить від віку дитини, її психоемоційного стану, особливостей його нервової системи. Однак можна виділити загальні ознаки того, як виявляється стрес. Зміна поведінки, перепади настрою, судомний тик - головні ознаки стресу. Якщо мова йде про маленьку дитину, то нервове напруження у нього проявляється найчастіше дитячою поведінкою - дитина починає мочитися в ліжко, смоктати палець. Як проявляється стрес у старших дітей? Основними ознаками стану нервового напруження в цьому віці є замикання дитини в собі, похмурість, мовчазність, нерідко і необґрунтована агресія. Нервовий тик проявляється такими ознаками, як сіпання окремих м'язів, повторення дитиною однотипних дій (намотування волосся на палець, часте ковтання слини).

Завдання батьків — вчасно розпізнати ознаки стресу і допомогти своїй дитині впоратися з ним.
 
Чому може виникнути стрес у дитини

Важливо знати не тільки, як виявляється стрес, але і що могло послужити причиною його виникнення. Стресовий стан у дітей виникає у відповідь на щось зовсім нове, з чим дитина через свій невеликий досвід ще не вміє дати собі раду. Це може привести до вторгнення в життя малюка дитячих страхів, страхітливих спогадів. Причини, через які може розвинутися стрес у дітей, багато в чому залежать від віку.
 
Чому виникає стрес у дитини до 2 років, в тому числі й новонародженого?

Найчастішою причиною стресового стану у дітей цього віку є розлука з мамою, її хвороба - діти відчувають, якщо з їх близькими щось не так, і дуже чуйно реагують на це. Стресовий стан можуть викликати також і невдачі при спробі зробити перші кроки, прорізування зубів, постійні сварки в будинку.
 
Чому виникає стрес у дитини від 2 до 5 років?

Нервове напруження у дитини дошкільного віку може бути пов'язано з довготривалою розлукою зі своїми близькими, болючою адаптацією до дитячого садка, відвідуванням лікаря, або перукаря.
 
Що може викликати стресовий стан у дитини молодшого шкільного віку?

У цей період стрес у дитини можуть спровокувати нерозуміння однокласників, глузування старших хлопців, невдачі в навчанні, постійні зауваження вчителів.
 
Як допомогти дитині подолати стресовий стан

Впоратися зі стресом не так просто, як здається. Щоб допомогти дитині зняти напругу, потрібно дотримуватися деяких правил.

Вирішуйте проблему спільними зусиллями

Якщо малюк відмовляється говорити, що його турбує, Вам, то можливо він захоче розповісти це іншій близькій людині, яка є для нього авторитетом. За допомогою також можна звернутися до психолога, або психотерапевта.

Допоможіть знайти вихід його емоціям

Впоратися зі стресом можна тільки в тому випадку, коли дитина буде висловлювати все, що його турбує. Це не обов'язково повинні бути живі бесіди. Альтернативою можуть послужити щоденники, малювання, або інше хобі.

Компенсуйте негативні емоції спортом

Спорт відмінно упорається з негативними емоціями, так під час фізичних вправ виділяються ендорфіни - гормони щастя. Дитину можна записати на секції з плавання, боксу, тенісу, або інших видів спорту, залежно від його переваг. Часто це найкращим чином допомагає впоратися з нервовим напруженням і позбутися ознак стресу.

Дотримуйтеся режиму

Потрібно забезпечити дитині раціональне харчування, повноцінний здоровий сон, фізичні, або розумові вправи обов'язково повинні чергуватися з відпочинком.

Спробуйте підвищити впевненість дитини в собі

Діти потребують підтримки навіть більше, ніж дорослі. Спробуйте пояснити дитині, що за чорною смугою завжди йде біла, що в будь-який період життя ви будете його підтримувати та допомагати йому справлятися з труднощами.

Допомагайте дитині розслабитися

Іноді, щоб впоратися зі стресом, досить просто добре розслабитися - це стосується не тільки дорослих, а й дітей. Зводить свого малюка по магазинах, в ігрову кімнату, кіно, або на мультфільм, дозвольте йому трохи довше пограти з друзями, поїдьте з ним за місто, або в ліс.

Якщо вище перераховані рекомендації не допомогли дитині з проявом стресу, тоді доцільними виявляться лікарські препарати.

Центр реабілітації дітей-інвалідів м.Прилуки

Наші контакти

Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Світанок»

  • Адреса: вул.Низова, 60, Прилуки
  • Тел. (04637) 3-85-00; 3-85-52
  • Email: prcentr@ukr.net
  • Моб. : (066) 024 54 66

Центр на карті

Скачать шаблон Joomla с JooMix.org
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…